top of page

3-6 vanuserühma
juhendaja väljaõpe

montessori-juhendaja-valjaope

Septembris 2021 algas rahvusvahelise tunnustusega AMI 3-6 vanuserühma juhendajakoolitus (e. Montessori õpetaja väljaõpe), mis esmakordselt toimub Eestis. Nägime selles erakordset võimalust saata ka omalt poolt üks võimekas pedagoog õppima. Selleks, et leida suurima potentsiaaliga kandidaat, kelle koolituskulusid katta, korraldasime avaliku konkursi. Koolitust viib läbi Eesti Montessori Instituut ja mahukas õpe kestab kaks aastat. 

Koolituse maht ja läbiviimise keerukus tingivad selle, et tegu on väga kalli ettevõtmisega. Koolituse kogumaksumus on 9200 eurot ja konkursi võitja õpingute tasu katab täisulatuses MTÜ Edendades Montessori Haridust. Õpingute lõppedes (sügisel 2023) asub juhendaja tööle Viimsisse või Piritale loodavas Montessori rühmas.

Kas soovid teada, kuidas selle eesmärgi täitmisesse oma panus anda? 

montessori-juhendaja

Montessori juhendaja on toetav kaasteeline, kes aitab lapsel ise leida tee vastuste ja lahendusteni. Ise lahenduskäikudeni jõudmine loob võimaluse sügavamaks mõistmiseks ja arenguks.

"Ma olen tulnud siia maailma, et väikeste asjadega nagu austus ja hellus, seda paremaks muuta."

Meie poolt korraldatud koolituskulude katmise konkursi võitis Helina Sepp.

Helina on eripedagoog ja kahe lapse ema. 

"Eripedagoogikat õppima asudes teadsin, et see on minu teekonna algus suurde laia pedagoogika maailma. Õpingute jooksul oli loeng Montessori pedagoogikast ja mäletan siiani, kui lummatud ma olin juhendajast, sellest, mida ta rääkis ja mis vahendeid ta meile näitas. Sellest loengust on mul alles foto, millel on piidega seebialus, kuivatatud herned ja pintsetid. Tegin selle foto endale meeldetuletuseks, kui lihtne võib olla vahend, aga kui olulist peenmotoorilist oskust see kannab. Mulle on tundunud sellest ajast peale, et Montessori on midagi nii imelist, mille osa tahan ka mina olla."

helina-sepp-montessori-juhendaja
bottom of page